Zpäť na zoznam článkov

Vyberte si šošovky podľa životného štýlu

Prečítajte si našu príručku a zistite, ktoré kontaktné šošovky sú pre vás najvhodnejšie. Vyberajte medzi modelmi - Essential, Refresh, Performance a Intense.

Nájdite tie najlepšie kontaktné šošovky pre váš životný štýl

Prečítajte si našu príručku a zistite, ktoré kontaktné šošovky sú pre vás najvhodnejšie.

 • Essential – dobrá hodnota na krátkodobé nosenie
 • Refresh – hydratácia pre vysušené oči a pravidelné nosenie
 • Performance –silikónové hydrogelové kontaktné šošovky pre dlhé hodiny pohodlia
 • Intense – vysoko výkonné kontaktné šošovky na nosenie 12 hodín denne, 7 dní v týždni. Zamyslite sa nad týmto:
 • Ako často budete nosiť kontaktné šošovky
 • Ak chcete kontaktné šošovky, ktoré môžete vyhodiť po každom použití
 • Či budete opätovne použiteľné kontaktné šošovky pravidelne čistiť

A čo miesta, kam chodíte a aktivity, ktorým sa venujete? Niektoré typy kontaktných šošoviek sú mimoriadne priedušné. Skvelé, ak sa pozeráte na obrazovky celé hodiny, alebo ak pracujete v horúcom prostredí s rýchlym tempom, ako napríklad v kuchyni.

Denné kontaktné šošovky, opätovne použiteľné kontaktné šošovky a sférické, torické alebo multifokálne kontaktné šošovky sú k dispozícii pre všetky životné štýly.


Ste pripravený? Poďme nájsť vaše kontaktné šošovky!

Prispôsobte kontaktné šošovky svojim potrebám. Čo môžu naše kontaktné šošovky urobiť pre vás.

Čokoľvek požadujete od kontaktných šošoviek, my vám môžeme pomôcť.

Ste nováčik čo sa týka kontaktných šošoviek a myslíte si, že ich budete nosiť len príležitostne? Začnite so šošovkami Essential a uvidíte, ako vám sadnú.

Milujete šport a potrebujete, kontaktné šošovky , ktoré vás môžu držať krok s vami? Silikónové hydrogelové kontaktné šošovky Intense by boli pre vás veľmi dobre vhodné.

Máte citlivé alebo suché oči, ktoré sú unavené alebo červené v polovici pracovného dňa? Kontaktné šošovky Refresh sa vyznačujú svojou vlhkosťou a pomôžu vám cítiť sa pohodlne a sebaisto po celý deň.

A ak hľadáte typy kontaktných šošoviek, ktoré dokážu zvládnuť 12 a viac hodín v klimatizovanom prostredí, sú kontaktné šošovky Performance pre vás tie pravé.

Essential

Objavte slobodu a flexibilitu, ktoré poskytujú kontaktné šošovky v okamihoch, kedy by okuliare prekážali. Vynikajúce pre športové a špeciálne príležitosti, kontaktné šošovky Essential nezaťažia vaše oči, ani váš rozpočet. Vyberte si šošovky Essential a získajte jasný, ostrý zrak až 6 hodín denne. Uvoľnite sa a užívajte si – nemusíte sa obávať straty alebo poškodenia svojich okuliarov.

Hlavné výhody:

 • Kontaktné šošovky sa skvelú cenu
 • Perfektné pre športovanie a špeciálne príležitosti
 • Nosenie 6 hodín denne, 1 až 3-krát do týždňa

Refresh

Refresh je typ kontaktnej šošovky pre vás, ak máte citlivé alebo suché oči. Tieto hydrogelové kontaktné šošovky sú vhodné na denné alebo občasné nosenie, sú vlhké po celý deň a poskytujú očiam svieži a zdravý pocit. Perfektné, ak pracujete v suchom prostredí s klimatizáciou alebo sa dlho pozeráte na digitálne obrazovky. Alebo ak chcete nosiť kontaktné šošovky v rámci aktívnych záľub, ako napríklad behanie, bicyklovanie a joga.

Sústreďte sa na to, čo robíte a nenechajte sa rozptyľovať svrbiacimi očami alebo okuliarmi, ktoré sa zahmlievajú pri zmene teploty.

Hlavné výhody Refresh:

 • Nosenie 8-10 hodín, 1 až 5-krát do týždňa
 • Dobré pre každodenné alebo príležitostné nosenie
 • Lepšia hydratácia pre vysušené alebo citlivé oči

Intense

Potrebujete pohodlie a celodenné pohodlie od svojich kontaktných šošoviek? Naše kontaktné šošovky Intense vás budú sprevádzať prácou až po vysoko intenzívne cvičenie a ešte ďalej. Silikónové hydrogelové kontaktné šošovky Intense sú veľmi priedušné. Prepúšťajú do oka viac kyslíka ako bežné šošovky – skvelé pre unavené oči, rušný životný štýl, aktívne záľuby a šport. Noste kontaktné šošovky Intense po celý deň – pre pocit sviežosti a vlhkosti od chvíle, keď si ich vložíte, až kým si ich nevyberiete.

Hlavné výhody Intense:

 • Nosenie 10-12 hodín denne, 1-7 dní v týždni
 • Veľmi priedušné vďaka inovatívnej technológii a moderným materiálom
 • Skvelé pre rušný životný štýl, aktívne záľuby a unavené oči

Performance

Potrebujete vysoko výkonné kontaktné šošovky navrhnuté pre dlhé hodiny používania v horúcom, suchom alebo klimatizovanom prostredí? Vyberte si silikónové hydrogelové kontaktné šošovky Performance na korekciu zraku, ktoré udržiavajú vaše oči svieže a zdravé po celý deň – alebo v noci. Vychutnajte si vynikajúce pohodlie, či už programujete aplikáciu do stanoveného termínu, stúpate na vysoký vrchol alebo pracujete dvojitú zmenu v nemocnici.

Hlavné výhody Performance:

 • Nosenie dlhšie ako 12 hodín denne, 1-7 dní v týždni
 • Vynikajúci komfort po celý deň
 • Vynikajúce pre unavené, sčervenané alebo vysušené oči
 • Vyznačujú sa priekopníckymi technológiami, materiálmi a konečnými úpravami

Skutočne skvelá technológia je základom všetkých tých vecí, bez ktorých by ste si nemohli predstaviť život. Ako napríklad váš smartfón alebo vaše obľúbené bezdrôtové slúchadlá. Rovnako ako tieto inovácie, aj naše kontaktné šošovky vám môžu pomôcť urobiť život o niečo sladší. Správne kontaktné šošovky vám dokonca môžu dať sebavedomie vyskúšať nové zážitky.

Typy kontaktných šošoviek, ktoré poskytujeme, sa vyznačujú mäkkými, flexibilnými materiálmi, ako napríklad silikónový hydrogel. Vďaka sofistikovanému dizajnu môžete jasne a pohodlne vidieť z rôznych uhlov. Či už ide o dlhú zmenu v dynamickom pracovnom prostredí. Cestovanie osamote na nové miesto. Alebo posúvanie svojich hraníc vo fitnes.

Objavte typy kontaktných šošoviek, ktoré:

 • Umožňujú väčší prísun kyslíka do oka
 • Chránia oči pred UV žiarením
 • Udržiava oči hydratované po celý deň

Sloboda a flexibilita

Ak raz zažijete slobodu a flexibilitu, ktorú ponúkajú kontaktné šošovky , už sa nebudete pozerať späť. Predstavte si, že už nikdy nebudete musieť prerušiť cvičenie, aby ste si utreli pot z okuliarov. Alebo život bez toho, aby ste stratili okuliare, ktoré potrebujete, aby ste videli!

Vykonávajte vaše každodenné činnosti s ľahkosťou. Pri zvláštnych príležitostiach buďte spontánni a choďte s prúdom. Naši špecialisti vám poskytnú všetku pomoc a poradenstvo, ktoré potrebujete, aby ste mohli začať a nájsť si ten perfektný pár kontaktných šošoviek pre vás.

Lepšia hydratácia

Oči potrebujú nepretržitý prísun sĺz, aby zostali vlhké a aby sa nevysušili, nesčervenali a neboli podráždené. Dobrá hydratácia sa považuje za štandard pre väčšinu typov kontaktných šošoviek. Naše kontaktné šošovky sa vyznačujú vynikajúcou hydratáciou. Naše kontaktné šošovky udržiavame hydratované použitím najnovších materiálov a povrchových úprav. Vložte si svoje kontaktné šošovky a vyberte sa deň do mesta. Choďte na dlhú túru alebo jazdu bicyklom na vidieku. Alebo trávte dlhé hodiny pred obrazovkou počítača, aby ste stihli termín. Naše kontaktné šošovky vám zaručia pohodlný pocit po celý čas.

Väčšia priedušnosť

Naše priedušné kontaktné šošovky sú vyrobené z gelovitého materiálu nazývaného silikónový hydrogel a náš najmodernejší dizajn umožňuje, aby sa k oku dostalo viac kyslíka ako v prípade bežných šošoviek. Silikónové hydrogelové kontaktné šošovky majú vysoký obsah vody, čo pomáha udržiavať oči hydratované, vďaka čomu sa cítia zdravšie – a vyzerajú belšie a jasnejšie.

Silikónové hydrogelové kontaktné šošovky sa vyznačujú vysokou priedušnosťou a sú skvelé, ak pracujete dlhé hodiny alebo máte životný štýl s rôznymi aktivitami. Priedušné kontaktné šošovky uľahčujú striedanie úloh, ako je písanie na počítači, intenzívne cvičenie a varenie večere.

Vynikajúci komfort po celý deň

Trávite väčšinu času pozeraním na obrazovky? Naše oči sa dokážu ľahko podráždiť alebo unaviť z dôvodu vystavenia smartfónom, tabletom, televízorom, digitálnym tabuliam v obchodoch a na vlakových staniciach. Vysoko výkonné kontaktné šošovky môžu pomáhať podporovať oči v tých najnáročnejších podmienkach – v interiéri aj exteriéri. Poskytujú vynikajúci komfort vďaka použitiu inovatívnych materiálov, ako je silikónový hydrogel. Spojenie tohto mimoriadne mäkkého materiálu s priekopníckou technológiou nám umožňuje vytvárať kontaktné šošovky, ktoré môžu pomôcť očiam fungovať lepšie – a cítiť sa pohodlne 12 hodín a viac.

Ochrana pred UV žiarením

Na ochranu pokožky nosíte opaľovacie prípravky, čo však môžete urobiť pre vaše oči? Sme presvedčení, že by sme sa o naše oči mali starať rovnako, a preto ponúkame všetky typy kontaktných šošoviek s ochranou proti UV žiareniu.

Účinky spálenia od slnka sú ľahko viditeľné na vašej pokožke, avšak vaše oči sa v priebehu času menia postupne. Vonkajšie strany vašich očí sú obzvlášť citlivé na škodlivé účinky slnečných UV lúčov. Noste kontaktné šošovky vybavené blokujúcim UV filtrom so slnečnými okuliarmi a klobúkom so širokým okrajom, aby vaše oči ostali čo najviac chránené – dnes i zajtra.