Zpäť na zoznam článkov

Prečo by ste si mali vybrať kontaktné šošovky

Predstavte si, že môžete venovať celú svoju pozornosť všetkému. Už žiadne škúlenie na obrazovky a prestávky pri cvičení, aby ste si mohli utrieť okuliare. Kontaktné šošovky vám dávajú slobodu sústrediť sa na tie okamihy, v ktorých nie sú okuliare tým najlepším riešením.

Hlavné výhody kontaktných šošoviek

  • Voľnosť pohybu pri cvičení
  • Žiadne rámiky – kontaktné šošovky poskytujú širší zorný uhoľ v porovnaní s okuliarmi
  • Do každého počasia – užívajte si ostré videnie, či už v daždi alebo na svietiacom slnku
  • Ukáže sa vaša prirodzená krása
  • Jednoduché nosenie s každým oblečením alebo doplnkom

Naše kontaktné šošovky sú v súčasnosti mäkké a priedušné. Dokážu korigovať rôzne problémy – od krátkozrakosti a ďalekozrakosti až po astigmatizmus a presbyopiu. Nájdite denné alebo mesačné kontaktné šošovky, ktoré vylepšia váš zrak, ktorú sú pohodlné a prispôsobia sa vášmu životnému štýlu.

Voľný pohyb - buďte na vrchole svojej hry

Kontaktné šošovky nosia špičkoví športovci, ako aj amatéri, ktorí berú fitnes vážne. Cvičenie v okuliaroch vás môže nútiť k opatrnosti – nechcete riskovať, že sa rozbijú. Okuliare sa môžu zahmliť a rámiky môžu skĺznuť, čo vás môže v kritických okamihoch rozptyľovať. S kontaktnými šošovkami nestojí nič medzi vami a akciou.

Zaostrite v okamihu

Kontaktné šošovky zostanú na svojom mieste bez rozdielu koľko ako veľmi sa spotíte. Sledujte pohyb lopty a súperov. Jasne sledujte pohybujúce sa predmety počas behu. Cvičte náročné pozície jogy. Dnešné kontaktné šošovky umožňujú väčší prístup kyslíka do oka, vďaka čomu sú oči svieže po celý deň.

Širší zorný uhoľ - Pozerajte sa na svet novými očami

Jednou z hlavných výhod kontaktných šošoviek v porovnaní s okuliarmi je lepšie periférne videnie. Kontaktné šošovky sa prispôsobia tvaru vášho oka, vďaka čomu poskytujú širší zorný uhol. Okuliare zvyknú blokovať okraje vášho zraku a odrážať slnko. Váš svet sa vám tak môže zdať zúžený. Kontaktné šošovky sa pohybujú spolu s očami, čím umožňujú najširší možný výhľad.

Pozerajte z kútika oka

S kontaktnými šošovkami nemusíte otáčať hlavou, aby ste sa pozerali úplne doľava alebo doprava. Toto širšie zorné pole uľahčuje sledovanie akcií na prvý pohľad, čo je skvelé pre všetko – od fotografovania až po učenie sa nových tanečných pohybov.

Noste kontaktné šošovky v akomkoľvek počasí

Dážď, jasné slnečné žiarenie, vlhkosť, sneh. Či už sa opaľujete v parku alebo sa bicyklujete v daždi, musíte vidieť jasne. To môže byť problematické v okuliaroch, ktoré sa pri zmene teploty zahmlia za pár sekúnd.

Nedovoľte, aby vás počasie zastavilo

Robte to, čo milujete, či už v daždi alebo na svietiacom slnku. S kontaktnými šošovkami sa môžete vyhnúť nepríjemnostiam, ktoré môžu vzniknúť pri nosení okuliarov za rôznych poveternostných podmienok. Vyberte si kontaktné šošovky s UV ochranou na filtrovanie UV žiarenia za jasného slnečného svetla. Ak prší, nebude váš výhľad zakrytý z dôvodu kvapiek vody na okuliaroch. Už žiadne utieranie vlhkosti z vašich okuliarov a neustále odtláčanie späť, pretože skĺzli. Ešte raz.

Prirodzená krása - kontaktné šošovky pristanú všetkým tváram

Postavte sa svetu a vyzerajte a cíťte sa ako vaše skutočné ja. Predstavte si dokonalú fotografiu seba – ste na nej v okuliaroch? Ak chcete, aby zažiarila vaša prírodná krása, môžu vám kontaktné šošovky pomôcť.

Pohrajte sa so svojím štýlom

Okuliare orámujú vašu tvár a obmedzujú vás pri nosení očného make-upu, pri úprave obočia a doplnkoch, ako sú riasy. Jednou z veľkých výhod denných kontaktných šošoviek je schopnosť zmeniť váš vzhľad a zabaviť sa s módnymi trendmi. Experimentujte s odvážnejším oblečením a make-upom. Pred použitím make-upu si vložte kontaktné šošovky a dajte zbohom nerovnej očnej linke a pokladu!

Ku kontaktným šošovkám sa hodí všetko

Krása kontaktných šošoviek spočíva v schopnosti robiť veci pohodlne, zostať verní svojmu osobnému štýlu a zachovať si ostrý zrak. Nasaďte si cyklistickú prilbu a upravujte ju bez toho, aby ste na to museli neustále myslieť a vydajte sa na cestu s pocitom sebavedomia. Urobte dobré fotky s bleskom – dajte zbohom odlesku z okuliarov. Kontaktné šošovky môžete kombinovať so slnečnými okuliarmi – a ak vaše kontaktné šošovky a slnečné okuliare majú ochranu pred UV žiarením, môžete zostať na slnku čo najbezpečnejšie.

Príjemné na oči

Okuliare môže obmedzovať váš životný štýl. Kontaktné šošovky vám dávajú možnosť vyskúšať nové veci a vychutnať si ostrý zrak za všetkých okolností. Vyberte si kontaktné šošovky a budete ich konečne môcť nosiť spolu so slnečnými okuliarmi, ktoré sa vám páčia. Spýtajte sa špecialistu na kontaktné šošovky s blokujúcim UV filtrom a chráňte svoje oči pred slnkom.