Zpäť na zoznam článkov

Kontaktné šošovky pre deti

Môžu deti nosiť kontaktné šošovky bezpečne? Áno, neexistuje žiadny „správny“ vek. Ide o vyspelosť – a o to, či je dieťa pripravené zvládnuť hygienu.

Kontaktné šošovky pre deti a tínedžerov

Môžu deti nosiť kontaktné šošovky bezpečne? Áno, neexistuje žiadny „správny“ vek. Ide o vyspelosť – a o to, či je dieťa pripravené zvládnuť hygienu spojenú s kontaktnými šošovkami, nosenie a starostlivosť.

Výhody kontaktných šošoviek pre deti:

  • Menej pravdepodobná strata alebo rozbitie v porovnaní s okuliarmi
  • Výmena kontaktných šošoviek je jednoduchá a lacná
  • Kontaktné šošovky umožňujú deťom vidieť viac zo všetkých uhlov – sú tak ideálne pre šport
  • Zvýšenie sebavedomia – deti sa môžu v okuliaroch cítiť rozpačito
  • Sloboda behať a hrať sa bez toho, aby vám pritom bránili okuliare

Odporúčame použiť kontaktné šošovky ako alternatívu k okuliarom. Deti môžu nosiť okuliare väčšinu času a použiť kontaktné šošovky pre aktívnu hru a športovanie. Kontaktné šošovky sú skvelé aj pre dni, keď by okuliare mohli opakovane spadnúť, zahmlieť sa alebo sa stratiť. Ako napríklad na výlety do mesta alebo na pláž. Deti si rýchlo zvyknú osvojiť nosenie kontaktných šošoviek.

Je moje dieťa pripravené nosiť kontaktné šošovky?

Ako rodič alebo priamy opatrovník detí ste vždy tou správnou osobou, ktorá prijme rozhodnutie. Ak chce vaše dieťa nosiť kontaktné šošovky, poraďte sa s odborníkom. Naši špecialisti sa pozrú na zdravie očí a skontrolujú vhodnosť kontaktných šošoviek. Ak kontaktné šošovky vyhovujú potrebám vášho dieťaťa, ukážeme vám, ako ich bezpečne vkladať a vyberať. Denné jednorazové kontaktné šošovky sú obľúbené – nemusia sa čistiť ani odkladať, takže nie je potrebné, aby si deti neustále odkladali puzdrá a roztoky do svojich batohov.

Zvážte kontaktné šošovky, ak je vaše dieťa:

  • Chápe, prečo je zdravie očí dôležité
  • Má dobrú osobnú hygienu
  • Koná samostatne
  • Má sebavedomie a zručnosti na manipuláciu s šošovkami

Postaráme sa o to, aby vaše dieťa dokázalo s istotou vkladať a vyberať kontaktné šošovky skôr, ako si vezmú svoju prvú krabičku domov. Pomôžeme tiež vášmu dieťaťu pochopiť, ako sa starať o svoje kontaktné šošovky a o zdravie vlastných oči.

Čo sa deje počas vyšetrenia zraku detí?

Naše vyšetrenie sme urobili čo najpohodlnejšie a najvhodnejšie pre deti. Vyšetrenie zraku detí zahŕňa rovnaké kontroly ako každé iné vyšetrenie zraku– iba sme prispôsobili grafiky a obrázky tak, aby vyhovovali. Namiesto písmen sa môžu použiť obrázky, tvary a vzory. Sledujeme tiež rozsah pohybu v každom oku.

Získajte tie najlepšie kontaktné šošovky pre deti

Vyšetrenie zraku detí trvá približne 30 minút. Môžete kľudne zostať v miestnosti a klásť otázky alebo sa informovať v otázkach zdravia očí – špecialistovi to môže pomôcť dôkladne vyšetriť oči. Ak sú kontaktné šošovky najvhodnejšie, odporučíme vám kontaktné šošovky, ktoré vyhovujú životnému štýlu vášho dieťaťa. Potom môžete začať bezplatne používať výrobok na skúšku a uvidíte, ako sa osvedčí.